OK Alehof - Kvantumserien 2019Resultat för Motion 3.4 (3.4km) | Tid: måndag 6 maj 03:59 |
Deltävling 1 (tis 1 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Nicklas Tollesson | Hälle IF | 13,56 | 15,25 | 46,15 |
2 | Marcus Gustafsson | IK Zorro | 15,53 | ||
3 | Torgny Karlsson | Solvikingarna | 17,45 | 16,56 | 50,49 |
4 | Camilla Norrman | Bohus IF Friidrott | 19,32 | 19,24 | 58,14 |
5 | Klara Magnusson | Tingbergs AIS | 19,34 | 20,15 | 60,47 |
6 | Karl Johansson | Tingbergs AIS | 19,49 | 20,33 | 61,40 |
7 | Camilla Pettersson | Alafors | 21,17 | 20,59 | 62,58 |
8 | Malin Zachrisson | Alafors | 21,19 | 21,06 | 63,18 |
8 | Mattias Pettersson | Alafors | 21,19 | 20,07 | 60,23 |
10 | Peter Eliasson | Nödinge | 22,13 | 22,53 | 68,39 |
11 | Mikael Johansson | Nödinge | 22,27 | 22,12 | 66,38 |
12 | Elliot Pettersson | Alafors | 22,47 | 19,44 | 59,14 |
13 | Idah Hessfelt | Nödinge SK | 25,32 | 24,41 | 74,04 |
14 | Daniel Karlsson | Tingbergs AIS | 36,05 | 16,36 | 49,48 |
Eleonora Kraft | Göteborg | ||||
Cecilia Heine | Tingbergs AIS | ||||
Jan Svennblad | Ölanda | ||||
Sebastian Nilsson | Nödinge | 23,00 | 69,01 | ||
Julia Svennblad | Bohus IF Friidrott | ||||
Siv Gustafsson | Trinnebacken | 28,46 | 86,20 | ||
Adam Sörqvist | Sävedalens AIK | ||||
Filip Schälin | Kongahälla AIK | 17,47 | 53,21 | ||
Katarina Adolfsson | Tingbergs AIS | ||||
Ove Adolfsson | Tingbergs AIS | ||||
Ulf Nilsson | Nödinge | 21,14 | 63,43 | ||
Jack Grönroos | OK Alehof | 18,38 | 55,54 | ||
Marit Carlsson | Tingbergs AIS | 30,53 | 92,39 | ||
Bertil Gustafsson | Trinnebacken | 21,48 | 65,26 |
Deltävling 2 (tis 8 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Daniel Karlsson | Tingbergs AIS | 16,41 | 16,36 | 49,48 |
2 | Torgny Karlsson | Solvikingarna | 17,30 | 16,56 | 50,49 |
3 | Klara Magnusson | Tingbergs AIS | 19,08 | 20,15 | 60,47 |
4 | Jack Grönroos | OK Alehof | 19,17 | 18,38 | 55,54 |
5 | Camilla Norrman | Bohus IF Friidrott | 19,37 | 19,24 | 58,14 |
6 | Mattias Pettersson | Alafors | 21,12 | 20,07 | 60,23 |
7 | Ulf Nilsson | Nödinge | 21,20 | 21,14 | 63,43 |
8 | Malin Zachrisson | Alafors | 21,21 | 21,06 | 63,18 |
9 | Ove Adolfsson | Tingbergs AIS | 21,39 | ||
10 | Camilla Pettersson | Alafors | 21,51 | 20,59 | 62,58 |
11 | Peter Eliasson | Nödinge | 22,26 | 22,53 | 68,39 |
12 | Bertil Gustafsson | Trinnebacken | 22,29 | 21,48 | 65,26 |
13 | Sebastian Nilsson | Nödinge | 22,32 | 23,00 | 69,01 |
14 | Karl Johansson | Tingbergs AIS | 22,43 | 20,33 | 61,40 |
15 | Idah Hessfelt | Nödinge SK | 25,53 | 24,41 | 74,04 |
16 | Siv Gustafsson | Trinnebacken | 28,36 | 28,46 | 86,20 |
17 | Marit Carlsson | Tingbergs AIS | 31,22 | 30,53 | 92,39 |
Filip Schälin | Kongahälla AIK | 17,47 | 53,21 | ||
Adam Sörqvist | Sävedalens AIK | ||||
Nicklas Tollesson | Hälle IF | 15,25 | 46,15 | ||
Jan Svennblad | Ölanda | ||||
Elliot Pettersson | Alafors | 19,44 | 59,14 | ||
Cecilia Heine | Tingbergs AIS | ||||
Mikael Johansson | Nödinge | 22,12 | 66,38 | ||
Marcus Gustafsson | IK Zorro | ||||
Eleonora Kraft | Göteborg | ||||
Katarina Adolfsson | Tingbergs AIS | ||||
Julia Svennblad | Bohus IF Friidrott |
Deltävling 3 (tis 15 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Nicklas Tollesson | Hälle IF | 14,44 | 15,25 | 46,15 |
2 | Jan Svennblad | Ölanda | 16,37 | ||
3 | Torgny Karlsson | Solvikingarna | 17,12 | 16,56 | 50,49 |
4 | Filip Schälin | Kongahälla AIK | 18,41 | 17,47 | 53,21 |
5 | Jack Grönroos | OK Alehof | 18,46 | 18,38 | 55,54 |
6 | Karl Johansson | Tingbergs AIS | 19,08 | 20,33 | 61,40 |
7 | Mattias Pettersson | Alafors | 20,42 | 20,07 | 60,23 |
8 | Malin Zachrisson | Alafors | 20,52 | 21,06 | 63,18 |
9 | Elliot Pettersson | Alafors | 20,57 | 19,44 | 59,14 |
10 | Camilla Pettersson | Alafors | 21,09 | 20,59 | 62,58 |
11 | Ulf Nilsson | Nödinge | 21,12 | 21,14 | 63,43 |
12 | Bertil Gustafsson | Trinnebacken | 21,16 | 21,48 | 65,26 |
13 | Ove Adolfsson | Tingbergs AIS | 21,29 | ||
14 | Klara Magnusson | Tingbergs AIS | 22,05 | 20,15 | 60,47 |
15 | Peter Eliasson | Nödinge | 24,00 | 22,53 | 68,39 |
16 | Marit Carlsson | Tingbergs AIS | 30,40 | 30,53 | 92,39 |
17 | Daniel Karlsson | Tingbergs AIS | 37,48 | 16,36 | 49,48 |
Eleonora Kraft | Göteborg | Brutit | |||
Adam Sörqvist | Sävedalens AIK | ||||
Siv Gustafsson | Trinnebacken | 28,46 | 86,20 | ||
Idah Hessfelt | Nödinge SK | 24,41 | 74,04 | ||
Camilla Norrman | Bohus IF Friidrott | 19,24 | 58,14 | ||
Cecilia Heine | Tingbergs AIS | ||||
Mikael Johansson | Nödinge | 22,12 | 66,38 | ||
Marcus Gustafsson | IK Zorro | ||||
Sebastian Nilsson | Nödinge | 23,00 | 69,01 | ||
Katarina Adolfsson | Tingbergs AIS | ||||
Julia Svennblad | Bohus IF Friidrott |
Deltävling 4 (tis 22 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Jan Svennblad | Ölanda | 16,31 | ||
2 | Daniel Karlsson | Tingbergs AIS | 16,57 | 16,36 | 49,48 |
3 | Torgny Karlsson | Solvikingarna | 17,14 | 16,56 | 50,49 |
4 | Nicklas Tollesson | Hälle IF | 17,35 | 15,25 | 46,15 |
5 | Filip Schälin | Kongahälla AIK | 17,36 | 17,47 | 53,21 |
6 | Jack Grönroos | OK Alehof | 18,36 | 18,38 | 55,54 |
7 | Camilla Norrman | Bohus IF Friidrott | 19,27 | 19,24 | 58,14 |
8 | Mattias Pettersson | Alafors | 20,03 | 20,07 | 60,23 |
9 | Elliot Pettersson | Alafors | 21,04 | 19,44 | 59,14 |
10 | Malin Zachrisson | Alafors | 21,15 | 21,06 | 63,18 |
11 | Sebastian Nilsson | Nödinge | 21,16 | 23,00 | 69,01 |
12 | Ulf Nilsson | Nödinge | 21,34 | 21,14 | 63,43 |
13 | Mikael Johansson | Nödinge | 22,35 | 22,12 | 66,38 |
14 | Idah Hessfelt | Nödinge SK | 24,39 | 24,41 | 74,04 |
15 | Bertil Gustafsson | Trinnebacken | 24,44 | 21,48 | 65,26 |
16 | Siv Gustafsson | Trinnebacken | 29,27 | 28,46 | 86,20 |
17 | Marit Carlsson | Tingbergs AIS | 30,37 | 30,53 | 92,39 |
Eleonora Kraft | Göteborg | ||||
Peter Eliasson | Nödinge | 22,53 | 68,39 | ||
Marcus Gustafsson | IK Zorro | ||||
Julia Svennblad | Bohus IF Friidrott | ||||
Adam Sörqvist | Sävedalens AIK | ||||
Katarina Adolfsson | Tingbergs AIS | ||||
Ove Adolfsson | Tingbergs AIS | ||||
Karl Johansson | Tingbergs AIS | 20,33 | 61,40 | ||
Klara Magnusson | Tingbergs AIS | 20,15 | 60,47 | ||
Cecilia Heine | Tingbergs AIS | ||||
Camilla Pettersson | Alafors | 20,59 | 62,58 |
Deltävling 5 (tis 29 okt) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Adam Sörqvist | Sävedalens AIK | 12,39 | ||
2 | Daniel Karlsson | Tingbergs AIS | 16,10 | 16,36 | 49,48 |
3 | Torgny Karlsson | Solvikingarna | 16,46 | 16,56 | 50,49 |
4 | Filip Schälin | Kongahälla AIK | 17,51 | 17,47 | 53,21 |
5 | Elliot Pettersson | Alafors | 19,28 | 19,44 | 59,14 |
6 | Mattias Pettersson | Alafors | 19,38 | 20,07 | 60,23 |
7 | Camilla Pettersson | Alafors | 20,59 | 20,59 | 62,58 |
8 | Ulf Nilsson | Nödinge | 21,11 | 21,14 | 63,43 |
8 | Malin Zachrisson | Alafors | 21,11 | 21,06 | 63,18 |
10 | Mikael Johansson | Nödinge | 21,36 | 22,12 | 66,38 |
11 | Bertil Gustafsson | Trinnebacken | 22,52 | 21,48 | 65,26 |
12 | Idah Hessfelt | Nödinge SK | 23,53 | 24,41 | 74,04 |
13 | Sebastian Nilsson | Nödinge | 25,13 | 23,00 | 69,01 |
Julia Svennblad | Bohus IF Friidrott | ||||
Eleonora Kraft | Göteborg | ||||
Peter Eliasson | Nödinge | 22,53 | 68,39 | ||
Marcus Gustafsson | IK Zorro | ||||
Cecilia Heine | Tingbergs AIS | ||||
Ove Adolfsson | Tingbergs AIS | ||||
Camilla Norrman | Bohus IF Friidrott | 19,24 | 58,14 | ||
Nicklas Tollesson | Hälle IF | 15,25 | 46,15 | ||
Jack Grönroos | OK Alehof | 18,38 | 55,54 | ||
Marit Carlsson | Tingbergs AIS | 30,53 | 92,39 | ||
Siv Gustafsson | Trinnebacken | 28,46 | 86,20 | ||
Klara Magnusson | Tingbergs AIS | 20,15 | 60,47 | ||
Karl Johansson | Tingbergs AIS | 20,33 | 61,40 | ||
Jan Svennblad | Ölanda | ||||
Katarina Adolfsson | Tingbergs AIS |
Deltävling 6 (tis 5 nov) | |||||
---|---|---|---|---|---|
Plac | Namn | Klubb | Tid | 3 bästa medeltid | 3 bästa totaltid |
1 | Julia Svennblad | Bohus IF Friidrott | 13,32 | ||
2 | Torgny Karlsson | Solvikingarna | 16,51 | 16,56 | 50,49 |
3 | Filip Schälin | Kongahälla AIK | 17,54 | 17,47 | 53,21 |
4 | Jack Grönroos | OK Alehof | 18,32 | 18,38 | 55,54 |
5 | Elliot Pettersson | Alafors | 18,49 | 19,44 | 59,14 |
6 | Camilla Norrman | Bohus IF Friidrott | 19,15 | 19,24 | 58,14 |
7 | Camilla Pettersson | Alafors | 20,50 | 20,59 | 62,58 |
8 | Bertil Gustafsson | Trinnebacken | 21,41 | 21,48 | 65,26 |
9 | Mikael Johansson | Nödinge | 22,36 | 22,12 | 66,38 |
10 | Idah Hessfelt | Nödinge SK | 26,06 | 24,41 | 74,04 |
11 | Siv Gustafsson | Trinnebacken | 28,17 | 28,46 | 86,20 |
Eleonora Kraft | Göteborg | ||||
Sebastian Nilsson | Nödinge | 23,00 | 69,01 | ||
Peter Eliasson | Nödinge | 22,53 | 68,39 | ||
Marcus Gustafsson | IK Zorro | ||||
Cecilia Heine | Tingbergs AIS | ||||
Mattias Pettersson | Alafors | 20,07 | 60,23 | ||
Jan Svennblad | Ölanda | ||||
Nicklas Tollesson | Hälle IF | 15,25 | 46,15 | ||
Marit Carlsson | Tingbergs AIS | 30,53 | 92,39 | ||
Adam Sörqvist | Sävedalens AIK | ||||
Ulf Nilsson | Nödinge | 21,14 | 63,43 | ||
Katarina Adolfsson | Tingbergs AIS | ||||
Ove Adolfsson | Tingbergs AIS | ||||
Daniel Karlsson | Tingbergs AIS | 16,36 | 49,48 | ||
Karl Johansson | Tingbergs AIS | 20,33 | 61,40 | ||
Malin Zachrisson | Alafors | 21,06 | 63,18 | ||
Klara Magnusson | Tingbergs AIS | 20,15 | 60,47 |